piątek, 16 października 2015

Nasze Wielkie Greckie Wakacje, czyli Zakynthos 2015

Niedawno wróciliśmy z najcudowniejszych wakacji :)

Wraz z biurem podróży ITAKA wybraliśmy się na piękną, grecką wyspę - Zakynthos. Grecja kusi nie tylko pięknymi wyspami, śródziemnomorską dietą i pysznym winem, ale również przyjaznym nastawieniem mieszkańców. Nie bez przyczyny polecieliśmy na Zakynthos. Kto był, ten wie, że to jedno z najbardziej imprezowych miejsc na świecie, a my lubimy dobrą zabawę! Mowa oczywiście o miejscowości Laganas, w której mieliśmy okazję wypoczywać.
Wybraliśmy jeden z najlepszych hoteli na wyspie- Gardelli Art Resort, położony 200 m do centrum rozrywki-klubów, pubów i restauracji. Czego chcieć więcej? :)
Pokój z widokiem na morze, dwa baseny, bezpośrednie zejście do plaży, nowoczesny wystrój wnętrz, no i oczywiście opcja All Inclusive. Żyć, nie umierać! :)

W samym centrum Laganas jest mnóstwo sklepów, barów, wypożyczalni quadów, no i oczywiście klubów. W ciągu dnia miasto śpi, natomiast wieczorem zaczynają schodzić się turyści i zaczyna się wielka impreza.
Idąc brzegiem plaży naszego pięknego Laganas doszliśmy do małej uroczej wyspy- Cameo Island, a dokładniej Wyspy Ślubów. Drewniany mostek, piękna muzyka i wijące się w powietrzu białe prześcieradła. Magiczne miejsce.

Dwa dni przeznaczyliśmy na zwiedzanie wyspy.
Pierwszego dnia chcieliśmy zobaczyć północ wyspy, a drugiego dnia wschodnie wybrzeże. Pomimo tego, że byliśmy na wakacjach z biurem Itaka, wybraliśmy inne biuro, które zaoferowało Nam lepsze atrakcje i warunki wycieczki. Mowa tutaj o Zante Magic Tours. Kto był ten wie, że nie mają sobie równych. Jest to polskie biuro, w którym pracują sympatyczni młodzi Polacy. Wybraliśmy wycieczkę "Mix Północ + Zatoka Wraku, Błękitne Groty VIP", która trwała ok. 12 h. W planie wycieczki jest mnóstwo punktów widokowych, smakowania greckich potraw i trunków oraz czas wolny na plażowanie. Cały plan jest rozpisany na stronie Zante Magic Tours. Najbardziej wyczekiwanym przez Nas punktem wycieczki był widok na Zatokę Wraku. Wg National Geographic widok na Navagio zajmuje 3 miejsce na świecie na najpiękniejszą plażę. Krajobraz zapierający dech w piersiach. Kolor wody jest nieziemski, a obrywający się klif robi niesamowite wrażenie. Nie będę już wspominać o plaży Navagio, gdzie piasek jest biały, wyglądem przypominający kaszę mannę :) Istny raj na Ziemi. Odwiedziliśmy również Porto Vromi, gdzie mieliśmy okazję ponurkować i popływać w lazurowej wodzie. Zresztą zobaczcie sami.. a na koniec odwiedziliśmy Winiarnię Callico, gdzie mieliśmy okazję degustować do woli ponad 10 różnych gatunków win. Dobrze, że autokar zawiózł Nas pod sam hotel :)


Zatoka WrakuNavagio
Porto Vromi
Porto Vromi
Błękitne groty

Drugiego dnia postanowiliśmy zwiedzić wschodnie wybrzeże samodzielnie. Do tego celu wypożyczyliśmy Quada. Jako osoba pedantycznie zorganizowana już wcześniej oznaczyłam wszystkie miejsca na mapie, które mieliśmy zwiedzić i zobaczyć. Mieliśmy małe obawy dotyczące bezpieczeństwa na drogach- w Grecji każdy jeździ jak chce. Ale z pomocą mojego niezawodnego kierowcy bez problemu dotarliśmy wszędzie do celu. Głównymi punktami na Naszej mapie były: stolica Zakynthos (lunch w pysznej tawernie Tymalos, gdzie zamówienie odbijamy na kalce, dzięki czemu kelner na pewno się nie pomyli ;) ), piękna piaszczysta plaża Banana Beach, plaża Keri oraz przylądek Keri (piękny, romantyczny zachód słońca nad urwiskiem i ogromną flagą Grecji).Tawerna Tymalos

Banana Beach
Banana Beach
Keri Beach

Przylądek Keri

Oboje jesteśmy tego samego zdania-to był najcudowniejsze, najpiękniejsze i najbardziej romantyczne wakacje na świecie. 
A wszystko to za sprawą uroczej wyspy Zakynthos. Polecamy z całego serca!