sobota, 13 września 2014

Fotorelacja GRECJA cz. II

Dziś druga i ostatnia część fotorelacji z wycieczki do Grecji. Pokażę Wam kilka miejsc do których się udaliśmy i które warto zobaczyć.

Może zacznę od samego miasta Kos. Na każdym kroku witają nas uśmiechnięci grecy i zapraszają do lokali. Z natury są bardzo pomocni i prędzej oddadzą zagubioną rzecz niż sami sobie ją wezmą. Praktycznie nie ma tam żadnych kradzieży. Ulice są bardzo czyste, należy jedynie uważać na wszelkiego rodzaju pojazdy, tam każdy jeździ jak chce :) Grecy wiodą spokojne życie, nigdzie się nie spieszą "wy macie zegarki, my mamy czas". Na punktualne autobusy nie macie co liczyć :) 

Następnym naszym punktem była wulkaniczna wyspa Nissyros-największy na świecie aktywny krater termalny Stefanos. Uwierzcie, że bałam się zejść na sam dół. Gazy i siarkowodór wydobywał się na zewnątrz, ekstremalny widok i zapach. Na wyspie są 3 małe miasteczka, a największe z nich to Mandraki, które zamieszkuje ok. 700 osób. Śliczne małe Santorini. 
Poniżej zdjęcie wulkanu i miasteczka Mandraki.

Kolejna wycieczka to ciepłe wody termalne. Upalny klimat i gorąca woda z unoszącym się zapachem siarkowodoru-nie dla każdego ;)


To były najważniejsze miejsca, o których chciałam Wam opowiedzieć. Byliśmy też na cudownej wycieczce w wiosce Zia, gdzie odbył się wieczór grecki, inaczej mówiąc: wielkie greckie wesele. Zabawa była przednia, lokalne potrawy, tancerze, nauka zorby, wino w dzbanach. Z wiadomych przyczyn nie braliśmy aparatu i dlatego nie ma zdjęć. Jeśli lubicie wino i tańce to serdecznie polecam ;)
To by było na tyle. Enjoy!